0

Můj katalog

Tyto nemovitosti jste si vybral/a do svého katalogu. Budete-li mít zájem, můžete jednotlivé položky řadit dle potřeby, odebrat z katalogu nebo naopak přidat z dříve prohlížených položek. Stažení katalogu dokončíte stisknutím tlačítka „stáhnout můj katalog“.

Vybrané nemovitosti

Nemovitost projekt plocha karta nemovitosti transakce odebrat z katalogu

stáhnout katalog | stáhnout katalog / ceník

lokalita

Lokalita Ďáblic byla příhodná pro osídlení už v pravěku, což dokládají i nálezy z doby bronzové. Ďáblice leží na mírně se svažujícím severním úbočí Ládví a na rozdíl od mnoha jiných pražských vsí, které už pohltila rozšiřující se zástavba, si Ďáblice dokázaly až dodnes zachovat svůj samostatný charakter.

Lesnatý Ďáblický háj s nejvyšším bodem celé Prahy na pravém břehu Vltavy – Ládví ve výšce 359 m n.m. odděluje od souvislé zástavby. Původ názvu Ládví se odvozuje od slova Hledví, které mělo vzniknout ze slov “hledět” a “vědět”, jakožto místa s dalekými výhledy. Lesopark je velice příjemný příměstský les vhodný pro každodenní sportovní aktivity, ať už je to jízda na kole, běh nebo jen odpočinková vycházka s rodinou či s přáteli.

Ďáblice nejsou odvodňovány do Vltavy, jako drtivá většina území Prahy, ale díky Mratínskému potoku patří už do povodí Labe.

Fanouškům ze světa fotbalu neunikne sportovní klub SK Fotbal Ďáblice, který prosazuje heslo „přijďte si zahrát, přijďte fandit, …vítána je každá pomoc i zájem sponzorů“. Tenisový oddíl TJ Ďáblice nabízí dva antukové kurty k individuální hře či pro trénink. Za špatného počasí se nabízí stolní tenis Ďáblice či místní sportovní sokolovna.

Hvězdárna Ďáblice láká k návštěvě nejen místní obyvatele, ale i širokou veřejnost. Nabízí bohatý program zahrnující různé astronomické, přírodovědné nebo cestopisné přednášky, filmové večery a pozorování noční oblohy i Slunce. V nadmořské výšce 328 metrů ji mezi roky 1955 a 1958 zbudovali členové Astronomického kroužku při osvětové besedě. Hvězdárna má dvě kopule pro pozorování, je spojena se Štefánikovou hvězdárnou na pražském Petříně a od roku 1975 je střediskem planetária hlavního města Prahy.

Dopravní spojení do centra Prahy je nejlepší prostřednictvím MHD ze stanice metra Ládví, spojení autem do centra je i v době dopravní špičky rychlé díky napojení na pražský okruh.

Lokalita má plnou občanskou vybavenost. Bydlení v příjemné vsi pod lesem spojuje výhody města a vesnice.

Generování PDF

Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.
Souhlasím