0

Můj katalog

Tyto nemovitosti jste si vybral/a do svého katalogu. Budete-li mít zájem, můžete jednotlivé položky řadit dle potřeby, odebrat z katalogu nebo naopak přidat z dříve prohlížených položek. Stažení katalogu dokončíte stisknutím tlačítka „stáhnout můj katalog“.

Vybrané nemovitosti

Bytová jednotka projekt plocha karta nemovitosti transakce odebrat z katalogu

stáhnout katalog | stáhnout katalog / ceník

lokalita

Braník mezi všemi ostatními pražskými čtvrtěmi vyniká tím, že si dodneška zachoval atmosféru opravdové pražské periferie. Úzké uličky s hrbolatým dlážděním lemují nízké přízemní či jednopatrové domečky, najdou se zde také výjimečné industriální památky jako je neorenesanční budova bývalého Branického pivovaru s erby podle návrhu Mikoláše Alše, areál secesních Akciových ledáren nebo čerpací stanice bývalé vodárny od Jana Kotěry, která dnes slouží jako vyhlášený pražský zábavní areál pro rodiny s dětmi. Hlavní “třídou” starého Braníka je Branická ulice, lemovaná rozličnými živnostmi a hospůdkami. Významnou historickou památkou je také novorománský kostel sv. Prokopa, který stojí ve stínu vzrostlých stromů.

Ve svazích s krásnými výhledy se nachází rozsáhlá vilová čtvrť, dále v Braníku najdete loděnice, pláže, sportovně rekreační zařízení Hamr, koňský jezdecký oddíl, skály, lom a také vyhlášenou cyklo/in-line stezku, která vede až do Vrané nad Vltavou. Čtvrť má výborné spojení automobilovou i městskou dopravou. Do středu Prahy to trvá jen patnáct minut tramvají, která je zároveň vyhlídkovou jízdou podél Vltavy. I přes tuto blízkost centra se v Braníku dochovala především zástavba z devatenáctého století, tvořena nízkými domky s šikmými střechami. Spolu s blízkou řekou a skalami tak navozuje poklidnou venkovskou atmosféru, tak odlišnou od hektického velkoměsta všude kolem. Braník tak nabízí luxus poklidného bydlení v zeleni, a přitom je na dosah rušného centra Prahy. 

KUDY A KAM VYRAZIT

  • Branické skály, Vyhlídka Dobeška
  • přístaviště Vltavy
  • Branický pivovar
  • sportovně rekreační zařízení Hamr
  • Golf & Country Club Hodkovičky
  • rodinné centrum Areál Vltavanů 229

fotogalerie

Generování PDF