Nabízíme půdní a suterénní prostory vhodné k investici v obytném domě Ruská na rozhraní pražských Vinohrad a Vršovic.

BROŽURA KE STAŽENÍ

Postoupíme investorovi právo uzavřené Smlouvy o výstavbě, která umožňuje v domě v ulici Ruská realizaci dvou světlých mezonetových bytů s terasami, maximálním soukromím a volným výhledem. A dále počítá s výstavbu tří ubytovacích jednotek s terasami a soukromými předzahrádkami v suterénu domu včetně jednoho skladového prostoru. 

Bytový dům byl postaven v roce 1933 podle projektu z roku 1931 od Ing. arch. Jindřicha Holmana pro stavební a bytové družstvo Lidové strany v Praze. Spolu s ostatními sousedními objekty ze severní strany uzavírá jižní polovinu bloku, kterou jsou bývalá kasárna Jana Roháče z Dubé (posléze 28. pražský pluk) postavené koncem 19. století.

Bytový dům byl stavěn v době, kdy se kladl důraz oprostit stavby od dekoru a uplatnit především samotnou konstrukci, barvu a strukturu stavebního materiálu. Jde o náznak nově vzniklého stylu – purismu, ze kterého se později vyvinul funkcionalismus a konstruktivismus. Komplikovanost je nahrazena geometrickou čistotou tvarů, zdobnost či strojená estetika byla v té době považována za nemoderní. Uvnitř bloku stojí od roku 2006 budova, která spolu s rekonstruovanými bývalými kasárnami slouží jako justiční areál. Svislé nosné konstrukce domu jsou zděné. Stropy ve spodních patrech jsou monolitické, ve vrchních patrech dřevěné trámové. Objekt je kryt šikmou střechou dřevěného krovu s krytinou taškovou. Do dvora je střecha prolomena vikýřem.Fasáda domu není zateplena, jen omítnuta. 

Dům v Ruské se nachází ve Vršovicích, které jsou velmi oblíbeným místem pro život, a sousedí s Královskými Vinohrady, se Strašnicemi,  Michlí a  Nuslemi. Městská část Praha 10 podporuje mnoho projektů jako jsou Farmářské trhy, Příběhy našich sousedů, Žij s hudbou či Vlastivědné vycházky. Rodiny s dětmi potěší široký výběr státních i soukromých škol, školek a mimoškolní aktivity, blízké Heroldovy sady a dětské hřiště Na Stezce nabízející bezpečné místo pro radovánky i těch nejmenších. Bohatá občanská vybavenost, výborná dopravní dostupnost, hustá síť HMD a nespočet bister a restaurací všech cenových kategorií, to vše splňuje veškeré předpoklady spokojeného bydlení. 

Více informací o záměru najdete zde nebo nás neváhejte kontaktovat.