Do prodeje v roce 2022 připravujeme nové jednotky v domě Nad Malým mýtem 527/10 v Praze 4, které představují velmi zajímavou investiční příležitost a možnost bydlení dle individuálních potřeb.

BROŽURA KE STAŽENÍ

V obytném domě Nad Malým mýtem jsou všechny bytové jednotky k okamžitému nastěhování aktuálně vyprodány. V domě byly v roce 2019 k dispozici byty 1+kk až 2+kk o velikosti 22 m² až 70 m². Aktuální nabídka bude již brzy zveřejněna zde, protože připravujeme na rok 2022 několik nových jednotek k prodeji. Mezi významné benefity patří nízké náklady na provoz nemovitosti, zeleň ve společném vnitrobloku a možnost komorního bydlení s nízkým počtem bytových jednotek. Na domě byly provedeny zázadní úpravy, například lokální oprava střechy, oplechování komínů, nové schodiště vedoucí z domu do zahrady a instalace vstupního čipového systému.

Historie obytného domu Nad Malým mýtem sahá do období let 1929–1931, kdy byla budova projektována, postavena a následně kolaudována v souboru 14 téměř identických okolních domů. Budova má jedno polozapuštěné podzemní podlaží, tři nadzemní podlaží a pod střechou se nachází podkroví, které je stavebně připravené pro další využití.

Konstrukční systém objektu tvoří zděný trojtrakt, stropní konstrukce jsou dřevěné, vodorovně ztužené ve schodišti a středním traktu železobetonovým trámovým stropem. Střecha budovy je sedlová, díky svému vzhledu je často označována jako „áčková střecha“ a patří k nejčastějším typům. Hlavní nosnou konstrukci tvoří dřevěný krov, střešní krytina je tašková, materiálově velice odolná vůči teplotě a nepřízni počasí. Dům má původní dvojitá dřevěná dvoukřídlá okna s horní ventilací. Fasádní omítka je vápenná štuková bez zdobných elementů.

Braník mezi všemi ostatními pražskými čtvrtěmi vyniká tím, že si dodneška zachoval atmosféru opravdové pražské periferie. Úzké uličky s hrbolatým dlážděním lemují nízké přízemní či jednopatrové domečky, najdou se zde také výjimečné industriální památky jako je neorenesanční budova bývalého Branického pivovaru s erby podle návrhu Mikoláše Alše, areál secesních Akciových ledáren nebo čerpací stanice bývalé vodárny od Jana Kotěry. Čtvrť má výborné spojení automobilovou i městskou dopravou. Do středu Prahy to trvá jen patnáct minut tramvají, která je zároveň vyhlídkovou jízdou podél Vltavy. I přes tuto blízkost centra se v Braníku dochovala především zástavba z devatenáctého století, tvořena nízkými domky s šikmými střechami. Spolu s blízkou řekou a skalami tak navozuje poklidnou venkovskou atmosféru, tak odlišnou od hektického velkoměsta všude kolem.